
Zaterdag is besloten dat alle bewoners en hun vee naar huis konden. De terugkeer is rustig en goed verlopen, zo meldt de veiligheidsregio. Er zijn drie bedrijven waarvan de dieren nog terug moeten naar de stallen.
De gemeenten Ten Boer en Loppersum en het waterschap Noorderzijlvest organiseren volgende week maandag een bijeenkomst voor bewoners van het gebied rond Woltersum. De bewoners ontvangen deze week een uitnodiging.
De crisisorganisatie (veiligheidsregio Groningen) is afgeschaald. Als inwoners vragen of opmerkingen hebben kunnen ze zich vanaf nu melden bij hun eigen gemeente. Bewoners kunnen schade melden bij hun eigen verzekering. Gemaakte kosten ten aanzien van de ontruiming zullen worden behandeld door de gemeente
De kaden zijn nog verzadigd met water. De waterschappen gaan de komende dagen door met de kade-inspecties. Zodra het mogelijk is worden de zandzakken verwijderd. De noodkade bij de strandweg bij het Lauwersmeer wordt al opgeruimd.
Het vaarverbod is om 6.00 uur opgeheven. Er geldt wel een snelheidsbeperking op het Eemskanaal. Scheepvaartverkeer brengt golfslag met zich mee. Om de golfslag op te vangen zijn in opdracht van het waterschap Noorderzijlvest duikers aan het werk om het kwelscherm aan de waterkant van de dijk bij Woltersum extra te verstevigen met zandzakken.