
Op donderdag 19 januari verrichtten Carla Alma, bestuurslid van het waterschap Noorderzijlvest en Jannie Visscher, wethouder van de gemeente Groningen een gestuurde boring onder het Oosterhamrikkanaal.
Starthandeling 2e deelproject Op de hoek waar de Star Numanstraat kruist met de Antillenstraat markeerden ze het begin van het 2e deelproject in de aanleg van een nieuwe rioolpersleiding door de noordelijke stadswijken: Waterslag 2.
Waterslag 2 is de naam voor de aanleg van de nieuwe, ruim 4 kilometer lange rioolpersleiding die in 2014 het afvalwater direct van het gemaal Selwerd naar het gemaal Groningen pompt. De persleiding wordt aangesloten op een bestaande persleiding in het gemaal Groningen. Van daaruit wordt het water naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie in Garmerwolde afgevoerd. In 2011 is de gemeente in samenwerking met het waterschap begonnen met de aanleg van de nieuwe persleiding, die de overstortvijvers in het noorden van de stad Groningen gaat ontlasten.
Rioolgemaal Groningen aan het Damsterdiep is veruit het grootste rioolgemaal van het waterschap Noorderzijlvest. Het gemaal is gebouwd in 1928 en is een Rijksmonument. In 2012 renoveert het waterschap het gemaal als onderdeel van een renovatieproject van zeven rioolgemalen. Na de renovatie van het gebouw en het vernieuwen van de pompinstallatie gaan waterschap en gemeente het gebouw samen gebruiken als expositie- en educatieruimte.
Meer informatie over de aanleg van de rioolpersleiding vindt u op http://gemeente.groningen.nl/waterslag.