Waterschap Noorderzijlvest
Ga direct naar het hoofdmenu of de inhoud.
Website Noorderzijlvest > Product en dienst > Nieuwe Waterwet > Vergunningen > Vergunningen Wet op de Waterhuishouding

Vergunningen Wet op de Waterhuishouding

Water ontrekken?

Wilt u water onttrekken uit een sloot of een kanaal dan heeft u een vergunning van het waterschap nodig. De bepalingen zijn onder andere van belang voor landbouwers die hun percelen willen beregenen. De vergunning wordt alleen verleend wanneer er wateraanvoer mogelijk is.

beregening 

Water lozen?

Wilt u veel water lozen dan is er ook een vergunning op grond van de Wet op de waterhuishouding nodig. De bepalingen zijn van belang voor bedrijven die grote hoeveelheden water lozen op oppervlaktewater, in het gebied van Noorderzijlvest zijn dit bijvoorbeeld de suikerfabrieken.

Wet op de Waterhuishouding

De regels over deze vergunningen stonden in de Wet op de Waterhuishouding (WWH). Een aantal regels voor activiteiten bij water en dijken zijn recent veranderd door de komst van de Waterwet in december 2009. Klik hier voor meer informatie over de nieuwe Waterwet.

Ter inzage liggende vergunningen

Paginafuncties

Waterschap NoorderzijlvestStuur een mail naar info@noorderzijlvest.nl
Naar boven