
In het Oude Diepje zijn onlangs verbeteringswerken gestart. Dit om daar de waterhuishoudkundige knelpunten op te lossen en de tweede schil van de Electraboezem te realiseren.
De oorspronkelijke afvoerduiker in het Oude Diepje is de laatste oude “Kliefduiker” op het Reitdiep en is opgenomen op de lijst met belangrijke historische waterschapsobjecten. Zowel waterschap Noorderzijlvest, als de gemeente Winsum en het Groninger Landschap wil deze gemetselde duiker zichtbaar houden in het landschap, naast de nieuwe betonnen duiker, die de afvoerfunctie in het gebied gaat overnemen.
In het DB van 5 december 2007 is daarom besloten de in- en uitstroomzijde van de cultuurhistorische kliefduiker te restaureren. Onderstaande foto's laten de werkzaamheden aan het Kliefje zien:
| Vóór uitvoering van werken: | |
![]() |
![]() |
| Tijdens uitvoering van werken: | |
![]() |
![]() |
| Na uitvoering, naast de nieuwe duiker: | |
![]() |
![]() |