Betonwagen in sloot bij Uithuizen: vervuiling wordt volledig opgeruimd
Bij Uithuizen is vanochtend een betonwagen in een sloot terechtgekomen. Daarbij zijn beton, brandstof en olie in het water gekomen. De vervuiling is meteen ingedamd, zodat het zich niet verder kan verspreiden.
Geen blijvende schade voor de natuur
De vervuiling zit alleen in het afgezette deel van de sloot. Het water stroomt daar langzaam, waardoor de stoffen op één plek zijn gebleven. Er is geen blijvende schade voor de natuur. De vervuiling wordt volledig opgeruimd.

Sloot wordt nu schoongemaakt
De sloot wordt stap voor stap gereinigd:
- Het vervuilde water wordt helemaal weggepompt.
- De bodem van de sloot wordt schoongemaakt.
- Een milieukundige begeleider komt rond 12.00 uur ter plaatse. Die neemt monsters en controleert of alles goed wordt gesaneerd.
- Als alles schoon is, worden de tijdelijke dammetjes verwijderd en stroomt er weer schoon water door de sloot.
Wat is er precies gelekt?
- Beton uit de wagen. Beton verspreidt zich nauwelijks in water en blijft vooral op één plek liggen.
- Een kleine hoeveelheid brandstof en olie. De lekkage aan de tank is inmiddels gestopt.
Omdat olie op het water drijft, lijkt de vervuiling groter dan hij is. Dit wordt zorgvuldig verwijderd.
