Rondleiding rioolwaterzuiveringsinstallatie Garmerwolde
Hoe wordt het rioolwater van stadjers gezuiverd? Waarom is het belangrijk om water te besparen? Wat mag er wel en niet door het riool? Ontdek het tijdens een rondleidingen op de rioolwaterzuiveringsinstallatie (RWZI) in Garmerwolde (minimumleeftijd 10 jaar).
Handige informatie
- De excursie periode is van maart tot en met oktober
- De minimale leeftijd van de deelnemers is 10 jaar
- De rondleiding dient minimaal 4 weken van tevoren te worden aangevraagd
- Minimale groepsgrootte: 8 personen
- Maximale groepsgrootte: 32 personen
- Helaas is de rondleiding niet goed toegankelijk voor mensen met een rolstoel
- Het waterschap kan de excursie kort van tevoren afzeggen door werkzaamheden, calamiteiten of weeromstandigheden
- Aan de excursies zijn geen kosten verbonden
- De excursie is op eigen risico
Locatie
- Rioolwaterzuivering Garmerwolde, Grasdijkweg 2 9798 TC Garmerwolde
Veiligheid voorop
Een bezoek aan de zuivering is op eigen risico. Op de zuivering kunnen bacteriën vrijkomen die in het algemeen géén risico vormen. De vrijkomende bacteriën kunnen wel schadelijk zijn voor een ongeboren vrucht/baby of voor mensen met een zwakke gezondheid. Het waterschap raadt daarom een bezoek aan de zuiveringen dringend af voor:
- zwangere vrouwen
- (oudere) personen met een zwakke gezondheid
Aanvraagformulier - rondleiding
Heb je belangstelling voor een rondleiding op de rioolwaterzuiveringsinstallatie in Garmerwolde:
Aanvraagformulier rondleiding rioolwaterzuiveringsinstallatie Garmerwolde
Excursies voor leerlingen BO, VO en MBO
Voor leerlingen op de basisschool, het voortgezet onderwijs en het MBO wordt de datum en het tijdstip van de excursie in overleg vastgelegd. Je kunt een email sturen naar: educatie@noorderzijlvest.nl
Aanvullende informatie
- De excursies zijn vanaf groep 7 van het basisonderwijs.
- De minimale leeftijd van de leerling is 10 jaar en de leerling moet instructies op kunnen volgen inzake veiligheid.
- De school dient per 10 kinderen voor een begeleider of leerkracht te zorgen.
- De docent is verantwoordelijk voor de groep leerlingen tijdens en na afloop van de excursie.
Rioolwaterzuiveringsinstallatie Garmerwolde
Hoe zuivert het waterschap het afvalwater? We zuiveren het afvalwater in rioolwaterzuiveringsinstallaties (RWZI’s) vervolgens lozen we het in sloten, plassen en vaarten.
